Jednym z najbardziej zauważalnych zjawisk na obecnym rynku komiksowym (i okołokomiksowym) jest rosnąca popularność Deadpoola. Najbardziej znany najemnik uniwersum Marvela doczekał się nie tylko gry komputerowej i filmu, ale także coraz większej liczby regularnych tytułów sobie poświęconych. Z polskiej perspektywy oznacza to, że na księgarnianych półkach pojawiła się sztandarowa seria pisana przez Briana Posehna i Gerry’ego Duggana, ale nie tylko… Idąc za ciosem, Egmont postanowił sięgnąć po klasyczne przygody Wade’a Wilsona pokazujące jego debiut na kartach komiksów. Czy jednak po przeszło ćwierćwieczu te historie wciąż mogą intrygować czytelników?
piątek, 26 maja 2017
poniedziałek, 22 maja 2017
Ciężkie próby - Linda Nagata - recenzja z portalu Fantasta.pl

Etykiety:
3/6,
cyberpunk,
Czerwień,
Linda Nagata,
militarna science-fiction,
nanopunk,
postapokalipsa,
Rebis,
science-fiction
piątek, 19 maja 2017
Cage - Brian Azzarello, Richard Corben, Jose Villarubia - komiksowa recenzja z Szortalu
Luke Cage – jeden z pierwszych czarnoskórych bohaterów Marvela – zwykł kojarzyć się z szalonymi latami siedemdziesiątymi. Ze swoją rozchełstaną, wściekle żółtą koszulą z wielkim kołnierzem, łańcuchem wokół pasa i srebrną tiarą (sic!) na głowie był wręcz uosobieniem epoki. Stanowi też koronny przykład zdobywania nowych rynków przez Dom Pomysłów, będąc bohaterem historii nieco innych niż standardowe trykociarskie mordobicia, także przez osadzenie w odmiennej scenografii. Mimo niesłabnącej sympatii czytelników wydaje się, że image Power Mana (bo i pod takim mianem jest znany) mocno odstawał tak od standardów obecnych wydawców, jak i od stereotypowego wizerunku postaci pochodzących z Harlemu. Cage przeżył więc swoiste odświeżenie.
Etykiety:
4.5/6,
Brian Azzarello,
Jose Villarubia,
komiks,
Luke Cage,
Marvel,
Mucha,
Mucha Comics,
Richard Corben,
Szortal
poniedziałek, 1 maja 2017
Bestia najgorsza - Michal Cetnarowski - recenzja z portalu Fantasta.pl
Powergraph przyzwyczaił nas już do wysokiego poziomu pozycji publikowanych w serii Kontrapunkty. Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości stanowi kolejny z autorskich powrotów na jej łamy. Po całkiem udanej powieści I dusza moja Michał Cetnarowski przypomina o sobie zbiorem sześciu dłuższych opowiadań (z czego cztery to teksty premierowe), balansujących na granicy literatury gatunkowej – podobnie zresztą jak wszystkie inne pozycje wydawane w ramach tej serii.
Etykiety:
5/6,
Artefakty,
fantasta.pl,
Michał Cetnarowski,
opowiadania,
polecanki,
Powergraph
Subskrybuj:
Posty (Atom)